× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
20 lipca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

Lekarz flebolog Bartłomiej Juza

Kim jest flebolog Bartłomiej Juza?

Doktor Bartłomiej Juza to uznany flebolog z ponad 10-letnim doświadczeniem. W centrum jego zainteresowania znajdują się głównie małoinwazyjne metody leczenia niewydolności żylnej oraz pacjenci z ciężkim owrzodzeniem żył i przewlekłymi ranami. Doktor Juza od 2017 roku zajmuje się również stosunkowo nową dziedziną medyczną, czyli medycyną regeneracyjną oraz chirurgią plastyczną.

Międzynarodowe doświadczenie

Swoją ogromną wiedzę zawdzięcza procesowi ciągłej edukacji oraz współpracy ze światowymi sławami flebologii, takimi jak: założyciel europejskiego centrum leczenia schorzeń żył VENALINFA i prezes międzynarodowej unii flebologicznej Attilio Cavezzi oraz jeden z najwybitniejszych chirurgów regeneracyjnych na świecie. Doktor Bartłomiej Juza współpracuje również z renomowanymi placówkami flebologicznymi: włoskim Instytutio Flebologico oraz Royal Medical Center w Katarze.

Innowacyjne metody leczenia

Wśród wielu osiągnięć doktora Bartłomieja Juzy można wymienić przeprowadzenie pierwszego w Polsce i jednego z pierwszych na świecie zabiegu leczenia obrzęku lipidowego z wykorzystaniem lasera Vaser 3D a także wykonywanie przeszczepów autoimmunologicznych komórek macierzystych u pacjentów z trudno gojącymi się ranami. Doktor Juza jest również pierwszym lekarzem w województwie małopolskim, który zdecydował się na stosowanie innowacyjnego kleju VenaSeal w leczeniu żylaków. Obecnie metoda ta jest jednym z najpopularniejszych i najefektywniejszych małoinwazyjnych postępowań zabiegowych, które pozwala na bezbolesne leczenie objawów niewydolności żylnej. Doktor Juza wykonuje również niezwykle innowacyjne zabiegi z dziedziny chirurgii plastycznej polegające na leczeniu przewlekłych obrzęków tłuszczowych z równoczesnym modelowaniem sylwetki. Najnowszym osiągnięciem doktora Bartłomieja Juzy jest współpraca z firmą Key-Med nad przełomowym opatrunkiem biologicznym. Ma być on produkowany z krwi pacjenta i wkrótce ma szansę stać się prawdziwym przełomem w leczeniu nawet najtrudniej gojących się ran i rozległych owrzodzeń.

Zabieg klejenia żył wykonany przez Bartłomieja Juzę

Indywidualne podejście do pacjenta 

Flebologia to ogromna pasja doktora Juzy, który traktuje ten zawód jak swoje powołanie a nie jedynie pracę. W swojej codziennej praktyce lekarskiej stara się podchodzić do każdego z pacjentów w sposób indywidualny, nie poprzestając jedynie na czysto książkowym wyszukaniu diagnozy. Wybierając metodę leczenia doktor Juza opiera się na indywidualnych potrzebach pacjenta i jego stanie zdrowia, tak by leczenie było jak najmniej inwazyjne a przy tym jak najbardziej efektywne. Wśród pacjentów doktora Juzy są osoby borykające się z najcięższymi przypadkami owrzodzeń żylnych w całym kraju, które znajdują u niego zrozumienie i chęć do współpracy. Doktor Bartłomiej Juza nie odmawia pomocy żadnemu przypadkowi i stara się odnaleźć jak najlepsza metodę leczenia, bez względu na zaawansowanie problemu.