× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
27 maja, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

szczepienia Tajlandia

Jakie szczepienia niezbędne są przed wyjazdem do Tajlandii?

Tajlandia to popularny kierunek podróży polskich turystów. Warto jednak pamiętać, że Tajlandia to egzotyczny kraniec świata, gdzie panują zupełnie inne choroby oraz warunki higieniczne niż na terenie Europy. Dlatego mimo kuszenia swoją kuchnią oraz atrakcjami turystycznymi Tajlandia może być także dla nas zagrożeniem, jeśli w porę się nie zabezpieczymy. Najlepszym zabezpieczeniem będą szczepienia.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jakie szczepienia należy wykonać przed wyjazdem do Tajlandii
  • jak wygląda opieka medyczna w Tajlandii

Immunizacja pozwoli nam zapobiec zachorowaniu na pewne choroby, które w naszym rejonie geograficznym nie występują bądź występują, ale w dużo mniejszym zakresie i natężeniu niż na terenie Tajlandii. Dlatego szczepienia pozwolą nam ochronić się przed chorobami.

Na co warto zaszczepić się przed wakacjami w Tajlandii? Zapytaj lekarza medycyny podróży o zalecane szczepienia na Wirusowe Zapalenie Wątroby Typu A i B i inne choroby.

Do lekarza medycyny podróży warto udać się na 6 do 8 tygodni przed wyjazdem do Tajlandii. Panują tam bowiem choroby egzotyczne na które warto się zaszczepić. Przede wszystkim na Japońskie Zapalenie Mózgu (JZM) czy dur brzuszny. To jeden z regionów zagrożonych tą chorobą w największym stopniu. Warto także przyjąć szczepionkę na tyfus czy żółtaczkę typu B i A, meningokoki i wściekliznę. Choroby te, nawet jeśli zachorujemy na nie mimo szczepienia będziemy przechodzić dużo łagodniej. Warto więc się na nie zaszczepić tym bardziej, że nawet polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca nam odpowiednie przygotowanie się do podróży, między innymi poprzez właściwe szczepienia zalecane przy podróży w tym kierunku. MSZ zwraca również uwagę na zagrożenie malarią, dengą i ziką, na które obecnie nie ma szczepionek (ale istnieją leki przeciwmalaryczne). Zachęcamy więc do odwiedzenia lekarza medycyny podróży, który dokładniej opowie nam o odpowiednim przygotowaniu się do tak dalekiej egzotycznej podróży do Tajlandii. W przypadku problemów zdrowotnych na które cierpimy warto również o nich poinformować lekarza podczas rozmowy. 

Największą siecią klinik medycyny podroży w Polsce jest TropicalMed. Zapraszamy do placówki w Krakowie, gdzie można skonsultować swój przypadek z doświadczonym lekarzem medycyny podróży i wykonać zalecane szczepienia:

TropicalMed – medycyna podróży, szczepienia na choroby tropikalne, grypę i HPV

ul. Wrocławska 53D, 30-006 Kraków

tel.  +48 692 753 333

Tajlandia – szczepienia ochronne i opieka medyczna na miejscu

Warto pamiętać o tym, że jeśli cokolwiek stanie nam się w podróży do Tajlandii mamy możliwość skorzystania z tamtejszej opieki medycznej. Do dyspozycji będziemy mieli zarówno ośrodki państwowe jak i prywatne gabinety medyczne. W przypadku tych pierwszych opieka medyczna nie stoi na tak wysokim poziomie jak ta Polska. Prywatne gabinety opieki medycznej oferują nam pomoc medyczną na europejskim poziomie, jednak wizyta w nich jest droga i polski turysta często nie ma takich funduszy, by z niej skorzystać. Dlatego warto wcześniej zaszczepić się na wskazane choroby, aby nie zachorować. Do tego warto także wykupić sobie ubezpieczenie turystyczne i od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), które pomoże nam w razie nagłego wypadku i konieczności skorzystania nawet z prywatnej służby zdrowia czy państwowej służby zdrowia w Tajlandii, by leczyć się tam za darmo. Wszelkich informacji na temat Tajlandia szczepienia udzieli nam lekarz medycyny podróży, który podpowie nam jak zabezpieczyć się, nie tylko poprzez zrobienie szczepień zalecanych przed wizytą w Tajlandii.