× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
21 kwietnia, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

zwolnienie lekarskie online

Jak zdobyć zwolnienie lekarskie online?

Postępująca cyfryzacja jest widoczna w wielu obszarach naszego życia. Dotyczy to także opieki medycznej. Czasy, w których trzeba było dokonywać rejestracji na wizytę lekarską osobiście, w ośrodku zdrowia lub w ramach prób telefonicznego kontaktu powoli odchodzą w zapomnienie. Dzisiaj możesz z łatwością uzyskać zwolnienie lekarskie online! Co warto o tym wiedzieć?

Zadbaj o swoje zdrowie i umów się na telekonsultację lekarską

Czy zwolnienie lekarskie przez internet jest legalne?

Dlaczego warto skorzystać z teleporady online?

Korzystaj z możliwości, które ułatwiają codzienne życie

Zadbaj o swoje zdrowie i umów się na telekonsultację lekarską

Jeżeli dostrzegasz u siebie gorsze samopoczucie, gorączkę lub objawy wskazujące na pojawienie się choroby, a domowe metody nie działają – warto udać się na konsultację do lekarza. Nie musisz obecnie korzystać z dawniej praktykowanych metod, czyli np. umawiania wizyty w ośrodku NFZ i oczekiwania na przyjęcie przez lekarza medycyny rodzinnej. Jeżeli niepokojące objawy utrzymują się od kilku dni i czujesz przemęczenie organizmu – skorzystaj z teleporady. Dzięki rozwojowi technologii nie musisz już udawać się na wizytę stacjonarną, aby skorzystać z konsultacji i otrzymać zwolnienie od lekarza. Wystarczy zarejestrować się w zaufanym portalu, który agreguje lekarzy różnych specjalizacji. Po wybraniu odpowiedniego wariantu będziesz mógł umówić się na wizytę a lekarz online pomoże Ci jeszcze tego samego dnia!

Czy zwolnienie lekarskie przez internet jest legalne?

Zastanawiasz się, czy zwolnienie online jest legalne? To pytanie, na które wiele osób korzystających ze standardowych wizyt lekarskich szuka odpowiedzi. Warto zatem rozprawić się z mitami i niedopowiedzeniami – jeżeli uzyskasz L4 podczas telekonsultacji – czy to w ramach porady przez telefon, czy za pośrednictwem wideorozmowy z lekarzem – jest ono w pełni wartościowe i zgodne z literą prawa. Dodatkowym atutem wynikającym z tego rozwiązania jest także to, że nie musisz martwić się o konieczność osobistego przekazania zwolnienia swojemu pracodawcy. Dlaczego? Otóż jest ono automatycznie przesyłane w odpowiednie miejsce. Wystarczy jedynie podać nazwę i NIP firmy, w której jesteś zatrudniony, aby dopełnić formalności. Resztą zajmie się już lekarz gdy uzna, że Twoja niedyspozycja wymaga L4. Recepta online również będzie możliwa do uzyskania – zrealizujesz ją w każdej aptece.

Dlaczego warto skorzystać z teleporady online?

Coraz więcej osób chętnie praktykuje zdalne konsultacje z lekarzami. Powodów jest kilka. Jednym z nich jest możliwość łatwiejszego dostępu do opieki medycznej w przypadku osób, które mieszkają daleko od ośrodków zdrowotnych. Kolejny argument dotyczy o wiele łatwiejszego dostępu do specjalistów, którzy mogą działać na drugim końcu Polski, a np. specjalizują się w schorzeniu, na które cierpisz. Następna zaleta dotyczy wygody – nie musisz bowiem stać w korkach ani korzystać z jakichkolwiek form transportu, aby otrzymać fachową diagnozę lekarską wraz z zaleceniami. Konsultacja z wybranym lekarzem, zwolnienie L4, recepty czy skierowania na dalsze badania – to wszystko jest w Twoim zasięgu. Jedyne czego potrzebujesz to telefon lub komputer z dostępem do internetu.

Korzystaj z możliwości, które ułatwiają codzienne życie

Żyjemy w dynamicznie zmieniającym się świecie. Wyrazem rozwoju technologii jest to, że coraz więcej spraw możemy załatwić online. Zakupy, bankowość, edukacja, a nawet telemedycyna – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki! Umiejętne skorzystanie z tych innowacji to ogromna wygoda i oszczędność czasu. Jeżeli zatem potrzebujesz wsparcia lekarskiego oraz zwolnienia Zus – zacznij działać w tym kierunku. Umów się na wizytę z wybranym specjalistą i zatroszcz się o swoje zdrowie. Teraz, kiedy już wiesz już jak otrzymać zwolnienie online – przystąp do rejestracji na zaufanym portalu!