× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
27 maja, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

zioła na potencję

Jak wybrać zioła na potencję? Jak działają?

Zioła na potencję mogą okazać się przydatne w leczeniu mężczyzn, którzy czasami borykają się z problemami w życiu seksualnym, które nie wynikają z ogólnego stanu zdrowia. Po konsultacji z lekarzem ziołowe tabletki na potencję mogą stanowić uzupełnienie tradycyjnej terapii zaburzeń erekcji. Jeśli chcesz poprawić swoją seksualną wydolność w bezpieczny sposób, sprawdź, jak działają różne zioła na potencję i które z nich wybrać.

Metoda wspierania męskości znana od wieków

Zioła od wieków stosowane są w medycynie naturalnej w celu poprawy sprawności seksualnej i płodności. W wielu kulturach zioła na potencję nadal są popularnymi środkami stosowanymi na zwiększenie libido. Warto pamiętać, że tylko nieliczne preparaty ziołowe zostały poddane badaniom klinicznym, które mogłyby potwierdzić ich skuteczność. Dlatego zioła na męską potencję mogą być stosowane jedynie jako uzupełnienie terapii zaburzeń seksualnych. 

Zanim sięgniesz po zioła, porozmawiaj na ten temat ze swoim lekarzem. Fakt, że preparat jest wyciągiem ziołowym, wcale nie musi oznaczać, że jest bezpieczny dla każdej przyjmującej go osoby. Niektóre preparaty mogą mieć negatywny wpływ na Twój organizm lub zakłócać działanie lekarstw, które przyjmujesz. 

Jakie zioła na potencję warto rozważyć?

Spośród wielu różnych ziół i ich mieszanek najskuteczniejsze i najwyżej cenione są:

Żeń-szeń – azjatycka rewelacja

Pod koniec XX wieku naukowcy odkryli, że żeń-szeń przyspiesza syntezę tlenku azotu, który jest niezbędny w procesie erekcji. Jego odpowiedni poziom w organizmie ułatwia rozkurcz naczyń krwionośnych w ciałach jamistych prącia, zwiększając ukrwienie penisa. Najcenniejszymi substancjami na potencję występującymi w roślinie są ginsenozydy.

Maca – środek, który od wieków stosują Indianie

Maca to roślina, która była używana już dwa tysiące lat temu przez rdzennych mieszkańców Peru w celu poprawy płodności. Rośnie w wysokich Andach i żadna inna roślina na świecie nie jest uprawiana na tak dużej wysokości. Ekstrakt z tej rośliny jest bogaty w witaminy grupy B (tiaminę, ryboflawinę i niacynę), witaminę C, aminokwasy, cynk, selen, żelazo, mangan, miedź i inne składniki odżywcze. Dzięki swojemu składowi, w tym naturalnej argininie, maca może:

  • zwiększyć liczbę plemników w ejakulacji nawet o 80-90%, 
  • zwiększyć ruchliwość plemników, 
  • zwiększyć libido,
  • zmniejszyć zaburzenia erekcji,
  • utrzymać prostatę w dobrej kondycji,
  • zwiększyć siłę fizyczną organizmu, 
  • korzystnie wpływać na układ hormonalny, 
  • spowolnić procesy starzenia, 
  • zmniejszyć objawy depresji, 
  • poprawić nastrój i witalność.