× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
13 czerwca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna – na czym polega?

Dermatologia to jedna z podstawowych specjalizacji medycznych. Nie ulega wątpliwości, że istnieje bardzo wiele schorzeń skórnych, z którymi warto udać się po pomoc do dermatologa. Nie każdy wie jednak, czym zajmuje się dermatologia estetyczna. Tymczasem okazuje się, że specjaliści medycyny estetycznej mogą pomóc w rozwiązaniu wielu defektów kosmetycznych.

Czym zajmują się dermatolodzy estetyczni?

Gabinety dermatologii estetycznej funkcjonują w niemal każdym mieście. Najwięcej tego rodzaju gabinetów specjalistycznych znajdziemy oczywiście w dużych oraz intensywnie rozwijających się miastach. Czym zajmują się właściwie dermatolodzy estetyczni? Najczęściej leczą oni także klasyczne schorzenia skórne, z którymi boryka się całkiem sporo osób.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że leczenie tradycyjne w postaci maści, antybiotyków czy innego rodzaju preparatów terapeutycznych nie zawsze okazuje się wystarczające. Niektóre schorzenia skórne, takie jak chociażby trądzik pospolity mogą zaś pozostawić na naszej skórze przykre przebarwienia oraz wyjątkowo trudne do zwalczenia blizny.

Trzeba także wspomnieć o tym, że nie każdy rodzaj skóry możemy pielęgnować tak samo. Nie wszyscy mają bowiem szczęście posiadać mało problematyczną skórę. Jeżeli chcemy więc zniwelować przykre blizny, przebarwienia oraz inne defekty kosmetyczne, powinniśmy poważnie zastanowić się nad wizytą w gabinecie dermatologii estetycznej.

Komu może pomóc dermatologia estetyczna?

Jak już wspomniano powyżej, dermatologia estetyczna przychodzi z pomocą osobom borykającym się z wieloma różnego rodzaju schorzeniami skórnymi. Przede wszystkim ta gałąź medycyny może okazać się pomocna dla osób, które borykają się ze skutkami trądziku pospolitego. Mimo że dermatologia dysponuje skutecznymi metodami leczenia tej choroby skórnej, trzeba pamiętać o tym, że nawet zaleczony trądzik pospolity potrafi pozostawić na naszej cerze prawdziwe spustoszenie.

Z całą pewnością dobrze byłoby pomyśleć o skorzystaniu ze specjalistycznych zabiegów dermatologii estetycznej w celu eliminacji przebarwień oraz blizn. Wspaniałym rozwiązaniem będą peelingi chemiczne. Bardzo często wykorzystywany jest peeling kwasem migdałowym, kwasem pirogronowym, a także kwasem salicylowym. O wyborze preparatu zawsze decyduje lekarz specjalista przeprowadzający zabieg. Zazwyczaj konieczne jest wykonanie kilku serii zabiegów po to, aby móc cieszyć się satysfakcjonującymi nas efektami. Dermatologia estetyczna przychodzi także z pomocą osobom borykającym się z nadmiernym owłosieniem, a także z pękającymi naczynkami. Wspaniale byłoby wówczas poddać się zabiegom wykorzystującym dobroczynne działanie lasera.

Wreszcie, z zabiegów dermatologii estetycznej może skorzystać każda osoba, która chce zatrzymać na dłużej gładką, miękką i przyjemną w dotyku skórę. Warto byłoby skorzystać z oferty zabiegów pomocnych w walce z przedwczesnym starzeniem się skóry. Dobrze byłoby wykonywać zabiegi zawsze u tego samego dermatologa. Jeżeli nie wiemy jak znaleźć godnego zaufania specjalistę, zasugerujmy się opiniami pacjentów w internecie.

logoArtykuł powstał przy współpracy z Mediderm.com.pl