× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
22 lipca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

terapia uzależnień

Czym jest terapia uzależnień?

Uzależnienie od jakichkolwiek substancji, nie zależnie czy są to leki, alkohol czy leki, to duży problem nie tylko dla chorego, ale również dla jego bliskich. Wiele osób wtedy zastanawia się nad skorzystaniem z terapii uzależnień. Warto jednak wiedzieć czym jest taki proces i jak przebiega. Sprawdź, czym jest terapia uzależnień i dlaczego warto z niej skorzystać.

  • Terapia jest jedyną drogą do zatrzymania uzależnienia.
  • Kluczem do sukcesu jest abstynencja.
  • Każda terapia jest inna i powinna być dostosowana do pacjenta.

Jedyną drogą do wstrzymania rozwoju choroby jest terapia, prowadzona przez profesjonalny ośrodek leczenia uzależnień. Dobra terapia rozpoczyna się od odstawienia używki, detoksykacji organizmu i pracy z osobą uzależnioną. Warto jednak być świadomym, że terapia, to proces, który zajmuje czas i wymaga nie tylko poświęcenia ze strony terapeuty, ale również zaangażowania osoby chorej, a najlepiej jej najbliższych, którzy będą mogli okazać wsparcie w trudnych chwilach. Skuteczna terapia może całkowicie zatrzymać rozwój choroby, jednak należy pamiętać, że człowiek jest uzależniony całe życie i zawsze musi pilnować, aby nie wrócić do nałogu.

Pierwszym krokiem, który jest niezbędny do prowadzenia terapii, jest abstynencja. Tylko osoba całkowicie trzeźwa i przytomna może skutecznie poddać się procesowi terapii. Warto, aby całość prowadzona byłą stacjonarnie w ośrodku, a przynajmniej początkowy etap leczenia. Umożliwi to pełną kontrolę nad chorym i odcięcie go od negatywnym bodźców zewnętrznych. Dodatkowo stała opieka terapeutyczna nad chorym, jest niezbędna i sprawi, że pożądane efekty pojawią się zdecydowanie szybciej i mogą być trwalsze.

Po pierwszym etapie leczenia terapia jest coraz bardziej indywidualna. Dobry terapeuta zadba o to, aby każdy uzależniony czuł się doceniony i poprowadzony indywidualnie. Odpowiednia opieka sprawi, że nawroty choroby nie będą występować lub będą znacznie słabsze. Warto pamiętać, że każdy uzależniony może, a nawet powinien korzystać z meetingów i regularnej terapii, która pozwoli na stałe wsparcie.

Gdy decydujesz się na wybór ośrodka leczenia uzależnień, warto wybrać dobry ośrodek, który zaoferuje dobrą opiekę i indywidualne podejście. Jednym z ośrodków, który ma swoją siedzibę w kilku miastach, jest https://medjol.pl/. Jest to jedne z najlepszych ośrodków, specjalizujący się w terapii różnych uzależnień, a dodatkowo oferuje popularne wszywki. Pamiętaj, że każdy pacjent jest traktowany indywidualnie i nie ma dwóch takich samych terapii.