Czas jest nieubłagany i nawet na najpiękniejszej twarzy z czasem zobaczymy jego upływ. Worki pod oczami, zmarszczki albo opadania powiek. Szczególnym problemem są te ostatnie. Zarówno ze względów estetycznych – postarzające twarz i nadające jej nieprzyjemny wyraz oraz medycznych – pogorszenie się wzroku. Z pomocą przychodzą najnowsze dokonania medycyny estetycznej, konkretniej plastyka powiek.
Dlaczego powieki opadają?
Wraz z upływem wieku skóra traci kolagen, czyli białko odpowiedzialne za dobrą kondycję skóry. Jego utrata związana jest ze spadkiem elastyczności i jędrności skóry. Czasem opadnięte powieki możemy dostrzec u osób młodych, związane jest to z genetyczną skłonnością do tego schorzenia. Opadające powieki nadają twarzy przygaszony wyraz. Powoduje to, iż buzia wydaje się starsza niż jest oraz smutna.
W dobie rozwoju medycyny estetycznej, coraz więcej osób decyduje się na profesjonalną pomoc chirurga plastycznego. I tak, korekta powiek to zabieg polegający na podniesieniu powiek, dzięki której twarz odzyskuje młodszy wygląd.
Wszystko o chirurgicznej korekcji opadających powiek
Blepharoplastyka, to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru skóry z opadającej powieki oraz tkanki tłuszczowej. Korekta wykonywana przez chirurga, dzięki specjalnej technice nacięcia zmniejsza widoczność blizn. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ odbywa się ze znieczuleniem lub całkowitą narkozą (w zależności od woli pacjenta). Czas zabiegu nie jest długi, jest to zazwyczaj około godzina.
Dla kogo dedykowana jest korekta powiek?
Z zabiegu najczęściej korzystają osoby z obwisłą skórą na powiekach i dużymi workami. Korzystającymi są zarówno kobiety jak i mężczyźni. Wiotka skóra jest nierzadko niemożliwa do ukrycia pod makijażem.
Postarzany wygląd twarzy wywoływany przez opadające powieki i trudności związane z widzeniem, to nie jedyne wskazania do wykonania zabiegu. Opadnięta powieka może przeszkadzać w noszeniu okularów, co stanowi poważne utrudnienie w codziennym funkcjonowaniu. Czynniki te często przesądzają o decyzji w sprawie zabiegu.
Przygotowanie przedoperacyjne
Niezbędna będzie konsultacja ze specjalistą, pozwoli ona na rozwianie wszelkich wątpliwości. Warto zatem poświęcić chwilę i porządnie zastanowić się nad wyborem miejsca, w którym zdecydujemy się na dokonanie operacji korekcyjnej naszych powiek. Miejscem cieszącym się bardzo dobrą opinią, a przede wszystkim słynącym z niezwykłej staranności i indywidualnego podejścia jest derm-estetyka.pl, czyli gabinet chirurgii plastycznej w Gdyni, który odwiedzić można udając się na Batorego 7/35, lub dzwoniąc pod numer 500 430 484, gdzie można omówić szczegóły zabiegu i umówić się na termin wizyty.
Przed zabiegiem będziemy musieli się poddać szeregowi badań, m.in. morfologii. W przypadku brania niektórych leków, zmuszeni będziemy odstawić je na określony czas, przed wykonaniem operacji. Ważną informacją jest również to, że na czas wskazany przez lekarza należy zrezygnować z niektórych używek (papierosów, alkoholu itp.).
Przebieg zabiegu
Zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem (w zależności od powieki, zależy jego rodzaj). Po wykonanej operacji nie musimy zostawać w klinice, dlatego na zabieg warto udać się z kimś, aby pomógł nam wrócić do domu.
Po podaniu znieczulenia chirurg kreśli linie na różnych częściach powieki, następnie podnosi nadmiar skóry i wykonuje nacięcia. Dzięki znieczuleniu pacjent nie odczuwa bólu. Na koniec zabiegu przecięte miejsca są zszywane i nakleja się na nie plaster. Powrót do zdrowia nie trwa długo, bo okres ten wynosi od około 7 dni do 14.
Co należy zrobić po zabiegu?
Przecięta powieka może powodować dyskomfort np. poprzez pieczenie. Jest to całkowicie normalne, a w takiej sytuacji wskazane są zimne okłady. Po około tygodniu lekarz ściąga szwy, w przypadku łzawienia oka przepisze nam odpowiednie krople.
Po okresie tygodnia obrzęk powinien ustąpić i możliwe jest nałożenie lekkiego makijażu. Po dwóch tygodniach możemy wrócić do pracy, jednak wysiłek fizyczny niewskazany jest przez miesiąc.
Kto powinien zrezygnować z korekty?
Osoby posiadające następujące schorzenia nie mogą przystąpić do zabiegu: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, skazy naczyniowe, nadczynność tarczycy, choroby serca, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby oczu, ciąża, infekcja skóry powiek lub spojówek.
Więcej podobnych artykułów
Przeszczep włosów — czym jest i czy warto się na niego zdecydować?
Chirurgia plastyczna jako metoda korekcji urody
Biżuteria nazębna w gabinecie dentystycznym