Mokry ręcznik – to zmora każdego, kto marzy o przyjemnym zakończeniu kąpieli albo o maksymalnie komfortowych warunkach podczas dbania o higienę podczas letniego biwaku. A jak wiadomo, podczas wędrówki z plecakiem trudno zorganizować ręcznikowi warunki do tego, żeby spokojnie pozbył się wilgoci, ośmielany ciepłymi promieniami słońca. Podobnie podczas wizyty na basenie – na koniec sesji trzeba wytrzeć się do sucha, ale mokry ręcznik trzeba schować do bagażu – i liczyć na to, że nie zbutwieje podczas powrotu do domu. Każdy, kto często mierzy się z takimi okolicznościami, powinien znaleźć sobie ręcznik szybkoschnący.
Ręczniki szybkoschnące – komfort i wygoda
Producenci sprzętu sportowego zajmują się przede wszystkim przygotowywaniem takich akcesoriów, które umożliwiają aktywny odpoczynek i branie udziału w konkretnej sportowej rozgrywce. Jednak po każdej pełnej adrenaliny zabawie nadchodzi moment, kiedy trzeba otrzeć pot z czoła i odświeżyć się po wysiłku. Właśnie dlatego w asortymencie sklepu ze sprzętem sportowym można znaleźć nie tylko odzież do ćwiczeń, ale też specjalne ręczniki, które przydadzą się każdemu zwolennikowi sportowego trybu życia i ekscytujących przygód.
Ręczniki szybkoschnące to pomysłowa alternatywa dla bawełnianych ręczników, które czekają na nas w zaciszu łazienki, gdzie schną tak długo, jak potrzebują – i na pewno zdążą wyschnąć, zanim znów się okażą potrzebne. Tymczasem ręcznik szybkoschnący zachowuje się właśnie tak, jak sugeruje jego nazwa. Potrafi tego dokonać między innymi dlatego, że tworzy się go z mikrofibry – tkaniny, która szybko chłonie wodę i jednocześnie potrafi szybko pozbyć się wilgoci.
Warto zaznaczyć także i to, że mikrofibra jest bardzo trwała, odporna na mechaniczne uszkodzenia – także te, które mogłyby powstać w czasie prania. Ta wytrzymałość na zużycie sprawia, że jeden ręcznik szybkoschnący może zostać wiernym towarzyszem bardzo wielu przygód: od wycieczek spędzanych pod namiotem po treningi na siłowni.
Za tym, żeby ręcznik szybkoschnący zabierać ze sobą dosłownie wszędzie, przemawia także to, że jest lekki i kompaktowy. Łatwo utrzymać go w czystości, złożyć i odseparować od innych bagaży niesionych w torbie czy plecaku. Większość modeli ma wszytą gumkę – i to ona sprawia, że zużyty ręcznik można bardzo łatwo i szybko złożyć w estetyczną paczuszkę. Wielu producentów dodaje jeszcze specjalny pokrowiec, w którym można ukryć złożone właśnie zawiniątko. W ten sposób przed chwilą użyty ręcznik można zmienić w estetyczną paczuszkę, suchą na zewnątrz.
Więcej podobnych artykułów
Endoskop medyczny – czym jest? Do czego służy?
Seniorzy i czysta woda
Profesjonalny sprzęt dla gastronomii, które idealnie sprawdzi się w Twoim domu – te rzeczy warto mieć