× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
21 listopada, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

ultrasonograf

Ultrasonograf – doskonała ocena stanu zdrowia pacjenta

Ultrasonografy pozwalają ocenić stan zdrowia każdego pacjenta. Nowocześnie zaprojektowane urządzenia są proste w obsłudze, a to ze względu na dotykowy ekran. Dodatkowe atuty to intuicyjny interfejs użytkownika oraz ekspresowe uruchamianie. Najczęściej używane funkcje znajdują się w górnej części ekranu i są dobrze widoczne dla ludzkich oczu. Urządzenia z tej kategorii gwarantują najwyższą jakość i automatyczną optymalizację obrazu.

Ultrasonografy – kiedy się przydają?

Co najważniejsze ultrasonografy mogą być wykorzystywane na wielu płaszczyznach. Wykazują się wszechstronnym zastosowaniem. Oto kilka przykładów:

  • ultrasonografia w ciąży pozwala na monitorowanie stanu zdrowia oraz rozwoju płodu,
  • ultrasonografia jamy brzusznej daje szansę wykrycia najdrobniejszych patologii. Specjalista jest w stanie ocenić stan trzustki, śledziony, nerek, wątroby czy też pęcherzyka żółciowego,
  • ultrasonografia piersi przydaje się w ramach diagnostyki chorób piersi.

Ponadto ultrasonografy pełnią nieocenioną rolę w badaniach ortopedycznych, narządów rodnych, tarczycy, oczu, węzłów chłonnych, jąder i serca.

Ultrasonografy – kilka kluczowych funkcji

Ultrasonografy spełniają kilka istotnych funkcji. Sterowanie dotykowe obejmuje tryb:

  • obrazowania,
  • pomiarów,
  • panelu operacyjnego.

Ekran można bardzo swobodnie dezynfekować. Wystarczy skorzystać z funkcji blokady. Użytkownicy mają do wyboru ergonomiczny wózek lub ścienny uchwyt. W aparacie znajduje się kilka aktywnych portów głowic. Urządzenia z wbudowanymi akumulatorami są w stanie pracować nawet do 2-3 godzin. Wiele zależy od warunków pracy.

Dobrą informacją jest to, że aparat może być zsynchronizowany z urządzeniem mobilnym. Wszystko to dzięki innowacyjnej technologii (aplikacji) MedTouch/MedSight. Godne podkreślenia jest wykorzystanie niezawodnych systemów, które zapewniają bezproblemowe zarządzanie informacjami o pacjencie. 

Ultrasonografy – na jakiej zasadzie działają?

Współcześnie projektowane ultrasonografy działają na bardzo przejrzystych zasadach. Wykorzystują ultradźwięki o częstotliwościach niezagrażających bezpieczeństwu człowieka. Wahają się w granicach od 2 do 50 MHz. Aparaty są wyposażone w specjalne części (emitującą ultradźwięki oraz odbierającą). Częścią stykającą jest w tym przypadku głowica wraz z sondą. Od zastosowanej głowicy (rodzaj oraz kąt przyłożenia) zależy uzyskany przekrój badanego obszaru. W tej sytuacji można wyróżnić m.in. przekrój skośny, poprzeczny lub podłużny. Badanie nie jest zbyt czasochłonne i nie należy się go obawiać.